Головна/Як допомогти/Прийомна сім'я

Прийомна сім'я

Дата публікації 2018-05-03

Прийомна сім'я - сім'я або окрема особа, яка не перебуває у  шлюбі,  що  добровільно  за плату взяла на виховання та спільне проживання   від   одного   до   чотирьох  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування. 
Діти, уражені ВІЛ-інфекцією, можуть  влаштовуватися  для  виховання  та  спільного проживання у прийомній  сім'ї  за наявності відповідних висновків органів опіки та піклування і закладів охорони здоров'я, а їх загальна кількість не  повинна перевищувати чотирьох осіб.
Метою утворення прийомної сім'ї  є  забезпечення  належних умов  для  зростання  в  сімейному  оточенні  дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського  піклування,  шляхом  влаштування  їх  у сім'ю на виховання та спільне проживання.
Прийомна сім'я є тимчасовою формою влаштування дитини, оскільки розглядаються варіанти повернення її в біологічну сім'ю або усиновлення іншими людьми.
Ті, хто взяли дітей у прийомну сім’ю, є прийомними батьками, а влаштовані у сім’ю діти - прийомними дітьми.
Прийомні діти мають право підтримувати особисті контакти з батьками та іншими родичами, крім випадків, коли це може завдати шкоди їхньому життю, здоров'ю та моральному вихованню.
У разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть за плату прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов (належного стану житлового приміщення, необхідної житлової площі, належного санітарного стану, наявності необхідних меблів, побутової техніки та інших предметів тривалого вжитку, наявності умов для проживання, виховання та розвитку дитини).

  1. Особи, які можуть бути прийомними батьками.
  2. Особи, які не можуть бути прийомними батьками.
  3. Документи при утворенні прийомної сім’ї.
  4. Права та обов’язки прийомних батьків.
  5. Облік дітей, які можуть бути влаштовані в прийомну сім'ю.
  6. Права дітей.
  7. Фінансове та матеріальне забезпечення  прийомної  сім’ї.

 

j