Головна/Як допомогти

Способи допомоги дітям

Кожна дитина-сирота повинна жити у люблячій та спроможній сім’ї. Кожна дитина, яка потребує підтримки, реабілітації чи підготовки до самостійного життя, повинна отримати цю допомогу від компетентної людини чи організації. Команда Альянсу «Україна без сиріт» пропонує Вам ознайомитися з основними способами допомоги дітям у складних життєвих обставинах.

Ми із радістю допоможемо Вам отримати більш детальну інформацію з напрямку, який Вас зацікавив. Зв'яжіться з нами, щоб познайомитися з людьми, які вже працюють у цій сфері, дізнатися контакти служінь та організацій, отримати інформаційні та методичні матеріали, взяти участь у тренінгах, семінарах та конференціях.

Щиро дякуємо за Вашу небайдужість і готовність до співпраці у нашій спільній справі!

Молитва за сиріт

Кожна дитина має надзвичайну цінність, право на захист та виховання в умовах безпеки і благополуччя. Але дуже важливо розуміти, з якими викликами і проблемами стикаються діти і сім'ї у складних життєвих обставинах, як надати їм необхідну допомогу та підтримку. Навчитися цьому Вам допоможуть наші партнери, що є найбільш фаховими організаціями, досвідченими тренерами і визнаними експертами у сфері захисту дітей і сімей. 

Читати далі

Усиновлення

Найголовніша потреба дитини-сироти – мати люблячу, спроможну і турботливу сім’ю. І найбільша допомога для такої дитини – через усиновлення назавжди стати для неї татом та мамою. Усиновлення – одне з найважливіших рішень у житті людини. Адже у такому разі Ви стаєте з дитиною рідними, з усіма відповідними правами та обов’язками. Так починається найбільш неймовірна у вашому житті подорож.

Читати далі

Сімейні форми

Кожна дитина, яка живе в інтернатному закладі, має власну історію та певний правовий статус. І часто цей статус не дає дитині права бути усиновленою. Але усі діти повинні жити у безпечному і турботливому сімейному середовищі. Для таких випадків в Україні передбачені тимчасові форми влаштування: опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу.  

Читати далі

Патронат

Найкращим способом запобігти потраплянню дитини в інтернатний заклад є її влаштування у патронатну сім'ю. Ця послуга передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною чи її батьками складних життєвих обставин для її повернення у біологічну сім’ю, влаштування у прийомну родину чи дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи усиновлення.

Читати далі

Наставництво

Багато дітей підліткового віку, які проживають в інтернатах, мають дуже низькі шанси потрапити у сім’ю. Ці діти залишаються сам на сам зі своїми проблемами, а після виходу з інтернату не готові до життя поза межами закладу. Але навчити їх вирішувати власні проблеми, допомогти у соціалізації та адаптації до самостійного життя можна через особисте наставництво.

Читати далі

Послуги сім'ям

Для вирішення проблеми сирітства в Україні потрібно забезпечити дітей у складних життєвих обставинах та їхні сім'ї необхідними послугами, підтримкою та супроводом. Недержавні організації та християнські церкви вже багато років надають подібні послуги. Але сьогоднішній масштаб проблеми інтернатного виховання потребує створення з нуля нових чи розвитку існуючих послуг для дітей та сімей у складних життєвих обставинах .

Читати далі
j