Головна/Як допомогти/Патронатна сім'я

Патронатна сім'я

Дата публікації 2018-04-23

Патронат над дитиною – це комплексна послуга, яка передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя у період подолання дитиною та її батьками складних життєвих обставин. Патронатна сім’я - альтернатива інтернатним закладам, притулкам для дітей та допомога біологічним батькам.
Батьки дбають про здоров’я дитини, прагнуть забезпечити найкращі умови життя, мріють про щасливе її майбутнє. На жаль, не завжди стається так, як мріється. І діти потребують допомоги, чиї батьки з різних причин не можуть ними опікуватися і на належному рівні виконувати свої батьківські обов’язки. Тож послуга патронату над дитиною може застосовуватися у таких випадках.

З моменту передачі дитини під патронат саме патронатний вихователь несе повну відповідальність за життя, збереження та покращення здоров’я дитини. Він професійно та майстерно налагоджує стосунки з дитиною, яка розлучена зі своїми батьками, оцінює її потреби, створює сприятливі, комфортні умови для розвитку та соціально психологічної реабілітації дитини, формування чи підтримки важливих для неї родинних стосунків, а також готує дитину до повернення у свою родину, або допомагає налагодженню контактів дитини з її новою сім’єю. Тому завдання патронатних вихователів надати професійну допомогу дитині, поки біологічні батьки вирішать свої проблеми і повернуть дитину у свою сім’ю або в іншу форму влаштування.

  1. Обов’язки патронатного вихователя.
  2. Особи, які не можуть бути патронатним вихователем.
  3. Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною.
  4. Документи дитини, які надаються патронатному вихователю.
  5. Вибуття дитини з патронатної сім’ї.
j