Історія ініціативи
"Молитва за сироту"

«Молитва за сироту» – це особлива ініціатива, коли віруючі люди з різних християнських Церков в один день по всьому світу молитовно просять Бога про захист, благословення та щасливі родини для всіх дітей-сиріт, а також про Божу ласку для тих, хто приймає та виховує їх у своїх сім’ях. «Молитва за сироту» відбувається щорічно, у другу неділю листопада.

 

6 листопада 2011

Даний захід є частиною міжнародного руху «Orphan Sunday», а ініціатором проведення цього дня в Україні у 2011 році виступив Альянс «Україна без сиріт». Тоді вперше, у неділю 6 листопада за краще життя для знедолених дітей молилися віряни з 6 000 українських церков різних християнських конфесій та деномінацій. 

 

2012

У 2012 році Всеукраїнська Рада Церков та релігійних організацій видала «Звернення щодо захисту і піклування про дітей-сиріт», в якому віруючу спільноту закликали до всебічної підтримки та участі у цій ініціативі. У більш ніж 18 000 церков відбулися тематичні богослужіння, під час яких звершували заступницькі молитви за сиріт. Віряни влаштовували для них благодійні концерти, відвідували дітей в інтернатних закладах, або брали їх на певний час у свої сім’ї.

 

10 листопада 2013

10 листопада 2013 року до всеукраїнської молитви за сиріт долучилися помісні церкви усіх інших конфесій та деномінацій, представлених в Україні.

 

9 листопада 2014

У 2014 році ініціатива «Молитва за сироту» пройшла за підтримки першої леді країни Марини Порошенко. Однією з головних подій стала спільна молитва під відкритим небом, яка відбулася у неділю, 9 листопада, на Михайлівській площі у Києві. До неї долучився і особисто п'ятий Президент України.

 

Разом із родиною Президента України за сім’ї, благополуччя і захист для усіх дітей-сиріт України, а також за батьків, які беруть їх на виховання, молилися глави українських церков, уповноважені посли різних держав світу, народні депутати та громадські діячі, прийомні батьки й усиновителі, діти-сироти із різних дитячих закладів, а також просто небайдужі люди. У той же день богослужіння, присвячені ініціативі «Молитва за сироту», провели близько 20 000 помісних церков по всій Україні.

 

По закінченні молитви перша леді зазначила: «Я низько вклоняюся усім, хто щоденно займається долями дітей, які опинилися без батьківського піклування та любові. Закликаю громадян нашої держави кожен день пам'ятати, що поруч є діти, які потребують нашої уваги та підтримки, і робити все можливе, щоб сирітство в Україні відходило в минуле».

 

Кожного року у другу неділю листопада Альянс "Україна без сиріт" продовжує пропонувати різноманітні ідеї для проведення ініціативи «Молитва за сироту» у церквах та під час міжконфесійних заходів.

Маєте питання
стосовно
"Молитви за сироту"?

j