Соціальний центр у кожній парафії результат домовленостей Волинської єпархії та Уповноваженого Президента з прав дитини

позбавлених батьківського піклування.
На молебні у Покровському храмі Луцька разом з вірянами і митрополитом Волинським і Луцьким Ніфонтом підносили свою молитву до Господа Уповноважений Президента України у справах дітей Юрій Павленко, голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, голова Волинської обласної ради Володимир Войтович, луцький міський голова Микола Романюк.
Допомога дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування, сприяння усиновленню та соціальна робота із родинами, які опинились у складних життєвих обставинах – були головними темами наради, яку провели митрополит Ніфонт, Юрій Павленко та очільники краю та міста.
До речі, Уповноважений у справах дітей неодноразово відзначав, що його приїзд на Волинь і зустріч з керівниками влади та представниками релігійних організацій стали можливими завдяки зацікавленню місіонерською та благодійною діяльністю Волинської єпархії УПЦ.
А починалася ця співпраця зі знайомства з протоієреєм Валентином Марчуком, котра відбулася під час зустрічі Юрія Павленка з учасниками VIII ФестЗМІ православних у Києво-Печерській Лаврі.
«У справі захисту сиріт та підтримки людей, які звалили на свої плечі важкий хрест їхньої опіки, у держави та Церкви дуже багато спільного», – зауважив Юрій Павленко. – Церква потрібна сьогодні державі насамперед тому, що у ній збереглися, образно кажучи, технології спасіння родини: християнські мораль та милосердя, котрих так нині потребує наше суспільство».
Тому за ініціативи протоієрея Валентина Марчука і Уповноваженого Президента у справах дітей Юрія Павленка з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира та митрополита Волинського і Луцького Ніфонта Волинська єпархія розпочинає пілотний проект: кожна парафія має стати своєрідним соціальним центром.
Суть полягає в тому, щоб допомогти соціальному працівнику. Справа реалізовуватиметься так: в Луцьку є певний священик, настоятель місцевої парафії, який разом із соціальним працівником буде опікуватись «проблемними» родинами, допомагатимуть і прийомним сім’ям.
Звичайно, священик та волонтери, яких він об'єднає, не замінять соціального працівника, проте стануть йому підтримкою. Підтримкою тим соціально незахищеним людям, яким потрібна допомога матеріальна – від держави, але не менш потрібна і духовна підтримка – від Церкви.
Розмова у кабінеті митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, а потім – і на засіданні Волинської ради Церков – була обопільно корисною. Питання, як поєднати зусилля чиновників та священнослужителів у спільній соціальній роботі, захисті прав дітей отримало вже й певні відповіді.
До речі, Волинська область приємно вразила Уповноваженого Президента України у справах дітей не тільки ставленням до сирітства: наразі щомісяця зменшується кількість сиріт в інтернатах, їх беруть у родини. А й тим, що місцева влада має підтримку у цьому питанні у Волинської єпархії Української Православної Церкви.
За словами отця Валентина Марчука, раніше кошти, які жертвували люди під час благодійних концертів, у Волинській єпархії розподіляли між сиротинцями. Зараз головна «стратегія» – пошук родин для дітей, позбавлених батьківської опіки і підтримка тих сімей, які добровільно взяли на свої плечі нелегкий хрест виховання чужої по крові дитини. А виховання на християнських цінностях тільки зміцнить суспільство, яке отримає християн і добрих громадян для держави.
 
 
За матеріалами сайту Православіє в Україні
вверх